Nasza firma powstała w lutym 2001 roku jako  przedsiębiorstwo świadczące usługi z zakresu geodezji i kartografii. Od początku swojego istnienia była ukierunkowana na geodezyjną obsługę inwestycji, zarówno tych małych, jak i dużych. W naszym rozumieniu obsługa inwestycji to jednak coś więcej niż prace realizacyjne i pomiary powykonawcze. Są tacy, którzy taki poszerzony zakres nazywają obsługą kompleksową. Dla nas jest to po prostu obsługa. Tym samym definiujemy nas stosunek do klienta i oferowanych przez nas usług. Staramy się towarzyszyć naszym klientom na każdym etapie ich inwestycji. Chcemy być z nimi od etapu koncepcji, poprzez projektowanie, realizację, aż do odbiorów i rozpoczęcia użytkowania obiektu. Wszędzie tam gdzie geodezja i kartografia może się naszym klientom przydać.

 
Mając takie podejście dosyć szybko okazało się, że potrzeby naszych klientów to znacznie więcej niż geodezja, nawet z kartografią razem wzięte, mogą zaspokoić. Inwestycje naszych klientów to nie tylko przecież nawet szeroko rozumiane budownictwo. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach dosyć szybko zaczęliśmy zaspokajać potrzeby naszych klientów z branży górniczej oraz geologiczno-poszukiwawczej. Tym samym miernictwo górnicze dla odkrywkowych zakładów górniczych stało się naszą dodatkową specjalizacją. Dzisiaj oferujemy naszym klientom pełną i kompleksową obsługę mierniczą. Bardzo często nasza współpraca w tym zakresie rozpoczyna się na etapie koncepcji i poszukiwań surowca, poprzez projektowanie, uruchomienie a na mierniczym nadzorze eksploatacji zakładu górniczego kończąc.
 
Sprostanie oczekiwaniom naszych klientów to nie tylko otwarcie na ich potrzeby. To także "bycie na bieżąco" z nowoczesną technologią. Nasza dewiza to "mierzymy, bo... lubimy". Aby każdy dzień pracy mógł być przyjemnością potrzebujemy dobrych narzędzi. Narzędzi sprawdzonych, solidnych, niezawodnych, precyzyjnych i nowoczesnych. Stąd też nasza fascynacja nowoczesnością w naszym zawodzie. Nowe technologie, jak np. pomiary satelitarne stosowaliśmy w produkcji już w momencie zakładania firmy. Dzisiaj ta technologia nie jest już niczym nadzwyczajnym, ale zdobyte wówczas doświadczenie daje nam przewagę nad konkurencją. Tą przewagą jest doświadczenie i umiejętność wykonywania wszelkiego rodzaju pomiarów, a nie tylko tych, które wymagają mniejszych nakładów sprzętowych czy też niekoniecznie szerokiej wiedzy.
 
Nowoczesność, w naszym rozumieniu, to nie tylko coraz bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt. To również otwartość na dziedziny pokrewne. Wszystko po to, by pozyskiwanie i przetwarzanie danych było jeszcze łatwiejsze, szybsze, pełniejsze, bardziej obiektywne. Poszukując rozwiązań, które sprostałyby oczekiwaniom naszych klientów wcześniej czy później w naszej ofercie musiała się znaleźć fotogrametria. Po początkowym okresie fascynacji, fotogrametria w naszej firmie dzisiaj, to pełnoprawna technologia pozyskiwania danych. Dzięki temu nastąpiło nasze otwarcie na kolejne obszary, w których nasi klienci potrzebują dokładnych i nowocześnie opracowanych danych przestrzennych, niemożliwych niejednokrotnie do pozyskania innymi metodami.
 
Podstawą opracowań fotogrametrycznych są fotogramy, czyli zdjęcia wykonane odpowiednią kamerą w odpowiedni sposób. Nie zawsze zdjęcia wykonane z powierzchni ziemi zaspokajają potrzeby naszych klientów na informację. Nie zawsze nasz klient potrzebuje fotogramów. Czasami po prostu potrzebuje zdjęcia "z lotu ptaka". To kolejna dziedzina, w której się specjalizujemy - aerofotografia. Dzięki fotogrametrii mamy sprzęt i doświadczenie do wykonywania zdjęć z powietrza. Wykonujemy je zarówno z podnośników koszowych, balonu fotogrametrycznego, wynajętych samolotów... Można by rzec, że z każdego urządzenia, które wyniesie naszego operatora na odpowiednią wysokość. Nie zawsze kamerze musi towarzyszyć operator... Np. w naszym balonie fotogrametrycznym robieniem zdjęć steruje się z Ziemi.
 
Poszukując nieustannie coraz wydajniejszych technik pomiarowych nie mogliśmy się nie zainteresować możliwościami jakie oferuje skaning laserowy 3D. To technologia, dzięki której w ciągu jednej sekundy, zdalnie, dokonujemy pomiaru położenia setki tysięcy punktów z zaskakującą jak na taką prędkość dokładnością. Sprawdza się wszędzie tam gdzie w pracach inwentaryzacyjnych liczy się czas i precyzja. Bezinwazyjność, obiektywizm i kompletność jest dodatkowym atutem tej technologii. W połączeniu ze specjalizowanym oprogramowaniem pozwala nie tylko na wizualizację zeskanowanych obiektów ale również na zaawansowane analizy jak projektowanie w wiernie odwzorowanej wirtualnej rzeczywistości z automatycznym wykrywaniem kolizji, kontrola jakości wykonanych elementów i prac czy też zautomatyzowane modelowanie 3D.
 
Nasi klienci oczekują od nas nie tylko pozyskania i przetworzenia informacji. Potrzebują też jej odpowiedniej wizualizacji. Tą dziedziną od dawien dawna zajmowała się kartografia. Wraz z rozwojem technologii informatycznych kartografia, po okresie kartografii numerycznej wyewoluowała do nowej dziedziny jaką są Systemy Informacji Przestrzennej. To nic innego jak system informatyczny przechowujący dane odnoszące się do przestrzeni, w której żyjemy. Oferując tego typu usługi naszym klientom zamykamy tym samym cały proces pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania informacji. Jeżeli dodatkowo do tego procesu dodamy możliwość dokonywania analiz oraz wyposażymy go w możliwość gromadzenia nawet dużej liczby informacji przestrzennej, wkraczamy tym samym w zakres działania nowoczesnej dyscypliny nauki i techniki jaką jest geoinformatyka.
 
Żyjemy w XXI wieku. O naszym społeczeństwie mówi się "społeczeństwo informacyjne". Informacja stała się szczególnym dobrem niematerialnym, równoważnym lub niejednokrotnie cenniejszym niż dobra materialne. Tą informację, odnoszącą się do przestrzeni my dla Państwa zbieramy, przetwarzamy, gromadzimy, analizujemy i udostępniamy w oczekiwanej przez Was formie...
 
Zapraszamy do współpracy.

WROGEO - mierzymy, bo... lubimy