Jeżeli interesuje Państwa technologia skaningu laserowego to zapraszamy do obejrzenia prezentacji na ten temat przygotowanej przez producenta naszego skanera firmy FARO Technologies Inc.

 

FARO tworzy wspomagane komputerowo systemy pomiarowe. Przenośne urządzenia do pomiaru współrzędnych wraz z oprogramowaniem dostosowanym do specyfiki branżowej umożliwiają precyzyjne pomiary trójwymiarowe oraz przestrzenne w każdej dziedzinie.

 

Zakupiony przez WROGEO skaner FARO FOCUS 3D to precyzyjny instrument o zasięgu 120 m skanujący z prędkością 976 000 punktów na sekundę. Dzięki niewielkim wymiarom 24 x 20 x 10 cm i wadze 5 kg jest urządzeniem wyjątkowo mobilnym. Własne wydajne zasilanie oraz zapis wyników pomiaru na karcie SD sprawia, że jest instrumentem niezależnym i umożliwia pracę bez dodatkowych urządzeń.

 

FOCUS 3D posiada wbudowany aparat fotograficzny, co umożliwia wykonywanie fotorealistycznych, kolorowych skanów 3D wolnych od błędu paralaksy. Tym samym integracja skaningu laserowego i fotogrametrii odbywa się już na etapie pozyskiwania informacji w terenie.