Do rywalizacji zglosiło się 30 załog. Miejscem startu był Rynek w Kątach Wrocławskich, skąd w piatek, 25 września, pod eskortą policji i straży miejskiej załogi przejechały na teren Adrenalina Park, gdzie został rozegrany prolog składający się z 3 konkurencji.

Zakończenie zadań prologu upoważniało do startu do odcinka nocnego, który kończył się po 81 km w Srebrnej Górze. Ostatnia załoga dotarła na metę o 22:59.

W sobotę rywalizację rozpoczęto już o godz. 7:00 startem z Przełęczy Srebrnej pierwszej załogi do I odcinka specjalnego. Przygotowany odcinek dostarczył uczestnikom wielu wrażeń natury techniczno - emocjonalnej.

Dojechanie na Przełęcz Woliborską i odnotowanie swojego przybycia u sędziego upoważniało do startu tym razem do odcinka dziennego, który kończył się na polgonie BRACCO w Jeleniej Górze.

Tam na uczestników oczekiwał II odcinek specjalny, na którym rywalizacja przeciągnęła się do późnych godzin nocnych, zakończonych nocną imprezą integracyjną.

Nie wszyscy jednak mogli się bawić do woli. W niedzielę rano trzeba było stanąć do rywalizacji na odcinku szybkościowym, który zamykał rywalizację tej edycji Dolnośląskiego Maratonu Offroadowego. Sędziom zostało już tylko podliczenie czasów i punktów oraz ogloszenie wyników:

 

I miejsce zajęła GRUPA nr 8 w składzie:
Jacek Topolnicki/ Szymon Topolnicki (Nissan Patrol)
Robert Przybysz / Kamil Jarosławski (Nissan Patrol)
Paweł Matkowski/ Ewa Matkowska (Nissan Patrol)
 
II miejsce GRUPA nr 5 w składzie:
Robert Kasprzak/ Stanisław Postawka (Suzuki Samurai)
Robert Wirt/ Marcin Dyrda (Jeep Cherokee)
Tomasz Jach/ Kamil Lachowicz (Jeep Cherokee)
 
miejsce III GRUPA nr 4 w składzie:
Robert Gosiewski/ Wojtek Franczak (Nissan Patrol)
Jacek Kozdraś / Iwona Jakubczyk (Mitsubishi Pajero)

Marek Ryś / Piotr Juskowiak (Nissan Patrol)

 

Organizatorami Maratonu byli: Wrocław 4x4, Solter 4x4, Adrenalina Park. Imprezie patronowali Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Gazeta Wrocławska, Polskie Radio Wroclaw. Wśród grona sponsorów znalazły się firmy: Setter, Bracco, MacTronic, Centrum 4x4, Wyprawa 4x4, F.U. Baszak oraz WROGEO. Zapraszamy do obejrzenia relacji:

 

 

 

<<<   AKTUALNOŚCI